DOLAR32,5442% 0.05
EURO35,1183% 0.21
STERLIN41,5238% 0.15
FRANG36,8189% 0.05
ALTIN2.436,04% 0,14
BITCOIN65.009,53-0.313

Adem Güney:Hizmetimizin Temeline İnsanı Oturtacağız

Yeniden Refah Partisi Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Adem Güney, İyi niyetli olarak, vatandaşını mağdur etmeden, temeline insanı oturtarak hizmet edeceklerini belirtti. Güney, “Açlık sınırının altında maaş alan ve sosyal yardım alma hakkı kazanan emeklilere her ay 500 TL’lik kırmızı et desteği vereceğim. Kış aylarında da 500 TL’lik doğalgaz desteği sağlayacağız” dedi.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Adem Güney:Hizmetimizin Temeline İnsanı Oturtacağız

Samsun Ordulular Derneğini ziyaret eden Yeniden Refah Partisi Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Adem Güney, altyapı sorunlarına değindi. Şehrin imarı yapılırken çok yanlış strateji oluşturulduğunu belirten Güney, “Bir kere imarda geç kalınmış. Geçmiş dönemde köyden şehre hızlı göç olduğunda altyapıyı ve imarı ya yetiştiremediler ya yapmadılar ya da önemsemediler. Bulvarın üstündeki mahallelerde gelişi güzel yapılaşma var. Sokaklar dar, sıkıntılı. Şimdi oralarda bir de kentsel dönüşüm adı altında çivi çaktırmıyorlar. Mahallelerde yerli hak kalmadı. Oraları ıslah etmek lazım. Süratle kentsel dönüşüm yaparak, mağduriyet oluşturmadan, vatandaşın elinden yerini almadan sorunu çözmek lazım. Kamu kar etmez. Kamu bazı işlerde zarar da edebilir.Vatandaş vergi veriyor, yeri geliyor canını veriyor. Ama maalesef seçilen belediye başkanlarımızın öncelikleri bu olmadı. Mahallelerde açık alanlar, sosyal yaşamı geliştirici, altyapı hizmetleri olmadı. Mesela bir Belediye Başkanı duyarsınız.Bir makam yenilemeye kalkışıyor. Milyonlarca lira harcıyor. Vatandaş bizim önceliğimiz olacak” diye konuştu.

‘BELEDİYENİN KASASINDAN ÇIKAN ALTINLAR, BİZİM 2 YILLIK DESTEKLERİMİZE DENK’

Projelerini anlattığında ‘Nasıl kaynak oluşturacaksınız’ diye soranların olduğunu hatırlatan Adem Güney, “Açlık sınırının altında maaş alan ve sosyal yardım alma hakkı kazanan emeklilere her ay 500 TL’lik kırmızı et desteği vereceğim. Kış aylarında 500 TL’lik doğalgaz desteği sağlayacağız. Diyorlar ki, ‘Atıyorsun, nereden bulacaksın bu kaynağı.’ Büyükşehir Belediyesinde operasyon yapıldı. Mali İşler Daire Başkanının kasasından 33 trilyon değerinde külçe altınlar çıktı. Çek, döviz ve nakit paralar çıktı. Bugünün değeri ile 200 trilyon. Bu para bizim 2 yıllık desteğimize denk” ifadelerini kullandı.

‘KOMŞULUK İLİŞKİLERİNİ GÜÇLENDİRECEĞİZ’

Şehirlerin yanlış yönetildiğini belirten Güney şunları söyledi:

“Şehirler yanlış yönetildi, imarlar yanlış oldu. Şimdi uydu kentler yapacağız.Yani bir de çok katlı yapılaşmadan artık yatay mimariye geçmemiz lazım. Mimarlık Fakültesi hocalarıyla bu projeleri tartışırken, sokak kültürünü geliştirmemiz lazım.Komşuluk ilişkilerini güçlendirmemiz lazım. Çocukların birbirini tanıması lazım. O komşuluk ilişkilerini geliştirecek sokaklar oluşturmak gerekir. Biz geldiğimiz zaman bunları yapacağız. Kısa, orta ve uzun vadede bunları yapacağız. İlk iş kapıdan dışarıya çıkacaksınız. Bir kere adım atacaksınız. Biz de bu niyetle yola çıktık. Niyet hayır, akıbet hayır olacak. İyi niyetli olarak vatandaşını mağdur etmeden temeline insanı oturtarak hizmet edeceğiz. Vatandaşını mağdur etmeden güzelleşme yolunda yapacağız. O mahalle aralarında, mahallelerde açık alanlar oluşturulması benim en büyük idealim.”

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.