DOLAR32,7878% 1.53
EURO35,1602% 0.53
STERLIN41,6058% 0.85
FRANG36,8443% 1.98
ALTIN2.457,99% 2,80
BITCOIN66.614,850.608

7 Aralık Dünya Sivil Havacılık Günü Coşkuyla Kutlandı

7 Aralık Dünya Sivil Havacılık Günü 19 Mayıs İlçesinde bulunan Samsun Üniversitesi Ballıca Kampüsünde, Samsun Üniversitesi Sivil Havacılık Topluluğu ile 19 Mayıs Belediyesinin birlikte düzenlediği etkinlik coşkuyla kutlandı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
7 Aralık Dünya Sivil Havacılık Günü Coşkuyla Kutlandı

Samsun Üniversitesi Ballıca Kampüsü Nuri Demirbağ Konferans salonunda, Türk Hava Yolları İstihdam Müdürü Tuğba Cerrah ve Türk Hava Yolları Yurt Dışı İşe Alım Şefi Büşra Bayram’ın konuşmacı olarak katıldığı ‘’ Türk Hava Yolları’nın Dünya Sivil Havacılık Sektöründeki Yeri, İnsan Kaynakları Süreçleri ve İstihdam Politikaları’’ içerikli programda, katılımcılar sektörün önemli isimleriyle bir araya geldi.

Programda konuşan 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu; ‘’ Sivil havacılığa gönül vermiş özellikle öğrenci kardeşlerim başta olmak üzere tüm katılımcıların 7 Aralık dünya sivil havacılık gününü kutluyorum. Kurulduğu günden beri Üniversitemiz ve Belediyemiz arasında sıkı bir bağ kurduk. Sayın Rektör Hocamız Prof. Dr. Mahmut Aydın başta olmak üzere, Rektör Yardımcıları ve Akademik kadro ile sürekli görüşüyoruz. İlçemizin gelişmesi açısından büyük bir değer olarak gördüğümüz Üniversitemizin her etkinliğini desteklemek ve o etkinlikte bulunmak için çaba sarf ediyoruz. Gerek öğrenci konseyimiz, gerek öğrenci topluluklarımız gerekse teknofest takımlarımız ve yeni kurulan mezunlar derneğimiz ile sürekli iletişim halindeyiz. Bu etkinlik için, Samsun Üniversitesi Sivil Havacılık Topluluğuna teşekkür ediyorum.’’ dedi.

Programın ardından misafirler, 19 Mayıs Belediyesinin ikramı olan hamsi festivalinde buluşup, kampüs ve uçuş akademisini ziyaret ederek, yapılan çalışmaları inceleme fırsatı buldu. Etkinliğin sonunda katılımcılara ‘’HÜRKUŞ; Göklerdeki Kahraman ‘’ filmi izletildi.

 

 

YORUM YAP