DOLAR32,2197% 0.1
EURO34,9685% 0.12
STERLIN40,8914% -0.14
FRANG35,2282% 0.25
ALTIN2.417,42% -1,80
BITCOIN67.320,16-3.218

18 minik yazarın bir araya getirdiği “Küçük Yazarlar Büyük Hikayeler” kitabını Başkan Demirtaş’a hediye etti

Arı Burnu İlköğretim Okulu öğrencisi Beren Alya Demircan kendi yazdıkları hikâyelerden oluşan “Küçük Yazarlar Büyük Hikayeler” adlı kitabı İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’a hediye etti. Başkan Demirtaş, Küçük yazarın bu büyük başarısı gerçekten takdire şayan, kitabı büyük bir zevkle okuyacağım” dedi.

Yayınlanma Tarihi : Google News
18 minik yazarın bir araya getirdiği “Küçük Yazarlar Büyük Hikayeler” kitabını Başkan Demirtaş’a hediye etti

18 farklı ilde yaşayan minik yazarlar kendi hikayelerini kalem aldığı örnek bir projeye imza atarak eserlerini kitap haline getirip yayımladı. Minik yazarlar, 23 Nisan’da başladıkları projeyi 4 ay gibi kısa sürede bitirilerek yayımlanmaya başlayan adlı “Küçük Yazarlar Büyük Hikayeler” kitabı İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’ı makamında ziyaret ederek hediye eden Arı Burnu İlköğretim Okulu öğrencisi Beren Alya Demircan,”Sen Üzülme Nilay” hikayesini anlattı.

“Eğitime Yapılan yatırım geleceğe yapılmıştır”

Ziyaret sonrası açıklamalarda bulunan İllkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,“Genel bütçeden Milli Eğitime ayrılan paya baktığımız zaman eğitime verilen önemin ne kadar büyük olduğunu görüyoruz. Öğrencilerimiz bizim geleceğimizin teminatı, onları ne kadar kaliteli yetiştirirsek hiç kuşkusuz ülkemiz de geleceğinden emin bir şekilde varlığını sürdürecektir. Çocuklarımızın eğitimine yapılan yatırımın geleceğimize yapıldığını belirtmek istiyorum. Bu eser bizler için gelecekte unutulmaz bir anı olacaktır. Öğrencilerin yönlendirilerek bu şekilde ortaya güzel bir eser çıkarılmasına emeği geçen öğrencilerimizi de tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” diye konuştu.

“Bu başarıyı başkanla paylaşalım istedik”

Çocuklarımızı küçük yaşlarda yazma ve okumaya heveslendirmemiz açısından faydalı proje olduğunu ve kızının da bu projede yer aldığını ifade eden Beren Alya Demircan’ın annesi farklı öğrencileri ortak bir çalışma ile hikâye ve masallarını bir kitapta buluşturarak güzel bir eser ortaya çıktı. Bu başarımızı mutluluğumuzu başkanımızla paylaşalım istedik. Bizleri kabul ettikleri için kendilerine teşekkür ediyoruz” dedi.

YORUM YAP